Porin vesibussiristeilyt – risteily M/s Charlotalla

Risteilyt Porin seudulla Pohjoismaiden suurimmalla jokisuistoalueella Kokemäenjoella.

Aluksemme M/s Charlotta (max 90 hlö) ja Obelix (max 12 hlö) ovat moderneja ja täysin varustettuja turvalliseen ja miellyttävään vesillä liikkumiseen. Tilausristeilyt toteutamme toivomustenne mukaisesti ja voitte valita reitin sekä ajankohdan vapaasti. Yleisöristeilyjä teemme heinä- ja elokuussa. Lisätietoja: Porin vesibussiristeilyt 

Pori – Reposaari – Pori  – 6 tuntia
Lähtö on klo 12.00, pysähdys Reposaarella klo 14.00 – 15.30, pysähdyspaikkoina Merimestan laituri ja Reposaaren satamapuisto, ns.vanhan ravintolan edessä.
Paluu Porin Etelärantaan n. klo 18.00. Risteilyn kestoaika yhteensä kuusi tuntia.

Pori – Ulvila – Pori – 2,5 tuntia
Ulvilan risteilyille lähtöaika on klo 18.30 pysähdys tarvittaessa Hansasatamassa noin klo 19.45, ja paluu Porin Etelärantaan klo 21.00.

LIPUT VERKKOKAUPASTA  (Porin vesibussiristeilyt)
Lippujen ostoon verkkokaupasta tarvitsette nettiliittymän, pankkitunnukset sekä tulostimen lippujen tulostamiseen.
Hankkimalla lippusi ajoissa varmistat paikkasi risteilyllä.
Lippuja voi ostaa myös laivalta puoli tuntia ennen risteilyä.

 

Yhteystiedot
Porin vesibussiristeilyt Eteläranta 3, 28100 Pori
Porin Vesibussiristeilyt Oy p. 0400 329 831 / 044 587 9700
info@porinvesibussiristeilyt.fi
WWW
#risteilyt #vakiolähdöt